Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Nowy numer "wSieci": Radosław Sikorski - dyplomatołek
W nowym wydaniu tygodnika "wSieci": jak Sikorski i PO sprowadzili Polskę na margines i ułatwili podboje Putinowi, tajemnice dokumentacji związanej z likwidacją WSI i ich wpływ na kampanię prezydencką, o gdyńskim Festiwalu Filmowym "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", o cywilizacyjnej chorobie XXI wieku - depresji i powstającym właśnie filmie o irackiej Karbali. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 25 sierpnia.

Łukasz Warzecha przygląda się działaniom ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. - Miarą skuteczności szefa MSZ mają być nie osiągane efekty, ale liczba pozytywnych tekstów poświęconych Polsce w prasie zagranicznej. To stała cecha polityki zagranicznej prowadzonej przez Sikorskiego, także osobiście niezwykle łasego na pochwały - pisze Warzecha.

- Gdy Sikorski obejmował MSZ, przedstawił swoją receptę na rzekome wzmocnienie pozycji Polski. Tyle że podstawą przyjętej strategii nie były dogłębne analizy i przemyślenia, ale prosta zasada: robimy wszystko odwrotnie niż PiS- pisze publicysta.

Natomiast Zdzisław Krasnodębski analizuje całą politykę zagraniczną rządu Donalda Tuska. Niemcy i Rosja nie tylko ustalają dziś los Ukrainy, lecz także status Polski jako członka NATO - pisze socjolog, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Na 14 miesięcy przed wyborami prezydenckimi ktoś przekazuje dziennikarzom "Wprost" materiały dotyczące obecnego prezydenta i pewnego kandydata na to stanowisko w wyborach 2015 r. - przypomina wydarzenia ostatniego tygodnia Stanisław Janecki i stawia tezę: "Ujawnienie materiałów związanych z aneksem o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wygląda na "crash test" sprawdzający, co jest niebezpieczne dla Bronisława Komorowskiego przed przyszłorocznymi wyborami".

- Ten festiwal zrodził się ze złości. Bo choć mamy setki przeglądów filmowych, to zawsze brakowało przestrzeni dla historii najnowszej - mówi o gdyńskim Festiwalu Filmowym "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" jego twórca i organizator, Arkadiusz Gołębiewski w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Autor filmu dokumentalnego "Kwatera Ł" poświęconego pracom nad ustaleniem tożsamości osób pochowanych w zbiorowej mogile ofiar aparatu bezpieczeństwa komentuje też niepokojące sygnały o wstrzymaniu prac na Powązkach.

- Zapomniane, zaniedbane, bezczeszczone. Setki cmentarzy, tysiące grobów. Wiele polskich, bo to przecież była Polska. Nasze dziedzictwo na Wołyniu wymaga opieki. Są tacy, którzy bezinteresownie ją ofiarowują - pisze w reportażu z Wołynia Marcin Wikło.

O depresji - cywilizacyjnej chorobie XXI wieku, z Agnieszką Borowską, psychoterapeutą psychoanalitycznym, rozmawia Agnieszka Ponikiewska. Rozmowa nawiązuje do samobójczej śmierci uwielbianego przez widzów aktora Robina Williamsa. Czy powinniśmy się bać depresji - pyta dziennikarka. Jeśli zakładamy, że zawsze będziemy najlepsi i zawsze będziemy osiągać sukcesy, jeśli nie jesteśmy gotowi na porażki, to niestety wcześniej czy później depresja nas dopadnie - wyjaśnia w rozmowie w tygodniku "wSieci" Agnieszka Borowska

- Dziesięć lat temu doszło do największej bitwy, jaką polscy żołnierze stoczyli od zakończenia II wojny światowej. Ich zwycięstwo objęto jednak klauzulą milczenia. Teraz o irackiej Karbali powstaje film - pisze Jolanta Gajda-Zadworna. - Nasi żołnierze oficjalnie pojechali do Iraku przede wszystkim szkolić miejscowe siły zbrojne. Skala powstania As-Sadra sprawiła, że znaleźli się w środku regularnej wojny. Oficjalna wersja wydarzeń z kwietnia 2004 r. w Karbali podyktowana była racjami politycznymi i dyplomatycznymi, a nie stanem faktycznym - wyjaśnia Krzysztof Łukaszewicz, reżyser powstającego właśnie filmu "Karbala".

- Kto pamięta sejmową komisję śledczą ds. banków i nadzoru bankowego z 2006 r.? Warto ją przypomnieć, żeby zrozumieć dzisiejszą histerię rozpętaną przez Komisję Nadzoru Finansowego wokół SKOK-ów - pyta Wojciech Surmacz. W materiale "Nie ma świętych banków" pisze: "Dzisiaj, gdy po ujawnieniu "taśm prawdy" wiemy już dokładnie, jak "niezależną" instytucją jest bank centralny, w jaki sposób można załatwić za pomocą państwowych instytucji niewygodnych przedsiębiorców oraz jak dokładnie wyglądają "deale" władzy z wielkim biznesem, nagle znowu zaczęto mówić o "problemie" Spółdzielczych Kas".


 
Dodane przez prakseda dnia sierpnia 25 2014 14:08:13 · 9 Komentarzy · 15 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.