Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Koniec finansowych przywilejów urzędników państwowych?
Chodzi między innymi o likwidację trzynastki i dodatku za wysługę lat, rzadsze i niższe nagrody jubileuszowe, a także zmniejszenie wysokości odpraw emerytalno-rentowych. Propozycje mają poprawić funkcjonowanie służby cywilnej w Polsce. Obecna, obowiązująca od siedmiu lat ustawa wymaga gruntownej reformy. Innego zdania są związkowcy z NSZZ "Solidarność".

"Nie mamy z tą panią o czym rozmawiać. (...) wystąpimy z oficjalnym stanowiskiem do pani premier, czyli już do nowego rządu, w sprawie zmiany na stanowisku szefa służby cywilnej" - stwierdził w rozmowie z Money.pl Robert Barabasz, szef Sekcji Krajowej Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej związku. Zdaniem Barabasza, to "pierwszy przypadek w historii administracji publicznej, kiedy to szef służby cywilnej ustawia się przeciw swoim urzędnikom". Zatem, jak wnioskuję, mamy do czynienia z pierwszym uczciwym szefem służby cywilnej, który dobro ogółu ceni wyżej niż własny interes, jakim jest niewątpliwie bezrefleksyjne trzymanie strony pracownika.

Claudia Torres-Bartyzel w stosownym dokumencie stwierdziła, że na 7 mld zł, które w 2014 r. stanowiły łączne wydatki na wynagrodzenia urzędników, aż 1,3 mld zł przypadło na stałe dodatki, które nie zależą od ilości i jakości pracy, lecz od stażu i przepracowanego okresu. Mowa tu o trzynastkach, nagrodach jubileuszowych i dodatkach za wysługę lat. Zaledwie połowę tej sumy przeznaczono na nagrody o charakterze motywacyjnym.

Aby skończyć z tą patologią szefowa służby cywilnej postuluje co następuje: uzależnienie wzrostu funduszu wynagrodzeń w służbie cywilnej od dynamiki PKB, likwidację dodatku za wysługę lat i zmianę zasad ustalania wynagrodzenia zasadniczego, likwidację dodatkowego wynagrodzenia rocznego, czyli popularnej "trzynastki", rzadsze i niższe nagrody jubileuszowe, niższe odprawy emerytalno-rentowe oraz zaostrzenie kryteriów umożliwiających awans na kolejne stopnie służbowe.

To, jakie będą dalsze losy projektu, a wraz z nim jego pomysłodawczyni zależy już wyłącznie od stanowiska premier Beaty Szydło. Miejmy nadzieję, że nowa szefowa Rady Ministrów przyczyni się do przywrócenia normalności w chorym systemie polskiej administracji państwowej. Propozycje Torres-Bartyzel są pierwszą rzetelnie przeprowadzoną oceną skutków wprowadzenia ustawy dokonaną z perspektywy jej funkcjonowania. Dotąd obowiązkowe oceny przygotowywane były wyłącznie na etapie tworzenia ustaw i stanowiły napisaną na kolanie formalność. Takich ludzi i takich pomysłów potrzebujemy. Oby stało się to początkiem naprawy polskiego państwa.
 
Dodane przez prakseda dnia listopada 18 2015 08:51:35 · 9 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.