Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Parasol nad HGW?
Dziennik "Fakt" donosi o kolejnym przypadku bulwersującej warszawskiej reprywatyzacji. Jej ofiarami padli użytkownicy garaży przy ul. Szarych Szeregów. A jednym z beneficjentów okazał się… sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Rymar.

Jak informuje tabloid w latach 60. grupa mieszkańców stołecznej Woli wybudowała garaże na gruncie należącym do Skarbu Państwa. Zgodnie z ówczesnym prawem. Do początku lat 90. garaże były użytkowane na podstawie umowy najmu. Potem miasto zmieniło najem w dzierżawę. Obiecało też właścicielom garaży oddanie gruntów w wieczyste użytkowanie, gdy wyjaśni się ich sytuacja prawna. Ale sprawa nie została zakończona. Tymczasem w 2016 r. każdy właściciel garażu dostał z ratusza pismo informujące, że grunty wraz z budynkami zostały oddane w wieczyste użytkowanie... "spadkobiercom przedwojennych właścicieli".

W kolejnych pismach kancelaria radcowska Pin Legal zażądała wydania gruntów i garaży w terminie 30 dni. Przy okazji okazało się, że w księdze wieczystej wśród nowych właścicieli gruntów figuruje nazwisko sędziego Rymara oraz jego dwóch córek.

W jaki sposób sędzia TK i jego rodzina dołączyli do grona spadkobierców? Dlaczego kancelaria tak długo ukrywała ten fakt?

.http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/325539-sedzia-rymar-beneficjentem-warszawskiej-reprywatyzacji-fakt-ujawnia-co-i-od-kogo-odzyskal-sedzia-trybunalu-konstytucyjnego

Oczywiście na pytania redakcji tabloida sędzia oraz młody (37-letni) radca prawny Janusz Bernard Grabski milczą.

Nie milczą natomiast warszawiacy.

Powszechnie mówi się, że takich obdarowanych nieruchomościami w centrum i na obrzeżach stolicy jest znacznie więcej.

Że "zwrot nieruchomości dawnym właścicielom" oznaczał beneficja nie tylko dla członków PO, ale i wysokich rangą sędziów i prokuratorów III RP, którzy co prawda z proletariackiego wywodząc się jeszcze rodu apetyty mają jak najbardziej burżuazyjne.

Internet jest bezlitosny:

.Nie dziwi was , ze Hajka na wolności?? mówią, ze obdarowała majątkami za bezcen cały rządowy kibuc PO-PSL !! nie mówiąc o "mecenasach", którzy ja nadal "chronią"!!

.Jeszcze tylko trzeba żeby HGW porządziła 4 lata, a cale ścisłe centrum Warszawy byłoby własnością nadzwyczajnej kasty, która nie chce żadnych reform i tak głośno wyje na min. Ziobro.

.To jest ta nadzwyczajna kasta, która kradła co się da i gdzie się da, w dodatku czując się przy tym całkiem bezkarnie. Panie Ziobro róbcie z tymi gnojami porządek.

Nie inaczej jest i na innych portalach.

Sędzia Stanisław Rymar jest osobą publiczną.

Urodzony w Krakowie w 1941 roku pochodzi z rodziny prawniczej. Adwokatami byli jego dziadek, ojciec i wujek, zaś prawnikiem została także jego matka.

W 1963 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1966 zdał egzamin sędziowski, a trzy lata później adwokacki. W latach 70. był pracownikiem Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, a w 1975 wstąpił również do Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.

W 1986 wszedł w skład Naczelnej Rady Adwokackiej, której następnie stał się aktywnym działaczem. W latach 1989-1992 był jej sekretarzem, następnie od 1995 do 1998 wiceprezesem, zaś od 2001 do 2007 pełnił funkcję jej prezesa. 14 listopada 2007 Sejm wybrał go na wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu. Został zgłoszony na to stanowisko przez Platformę Obywatelską.

Równocześnie wciąż prowadził praktykę adwokacką, m.in. w ramach Kancelarii Rymar i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie, w której objął stanowisko kluczowego partnera. 26 listopada 2010 został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, będąc kandydatem zgłoszonym przez posłów Platformy Obywatelskiej. 3 grudnia 2010 złożył ślubowanie.

Tyle wikipedia.

Kolejny magister prawa w Trybunale, obok Jerzego Stępnia, przezywanego obecnie "profesorem" przez KOD i .nowoczesną.

Opinia społeczna wiąże ujawniony przypadek przejęcia majątku przez magistra Rymara i jego córki z zapewnieniem swoistego parasola ochronnego nad HGW.

Umoczonych w "reprywatyzację" jest ponoć o wiele więcej.

Jeśli to prawda niemrawe prowadzenie śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej, spalonej przez nieznanych sprawców staje się zupełnie zrozumiałe.

Stąd właśnie poniższe pytania, które wymagają publicznej odpowiedzi:

1. Jaka jest causa przysporzenia roszczenia do warszawskich nieruchomości pana magistra sędziego i jego córek? Spadek? Darowizna? Nabycie wierzytelności?
2. Czy córki pana magistra Rymara wykonują zawód prawniczy, w szczególności zaś czy są sędziami?
3. Ilu beneficjentów reprywatyzacji warszawskiej to sędziowie, prokuratorzy lub też członkowie ich rodzin?
 
Dodane przez prakseda dnia lutego 01 2017 15:42:55 · 9 Komentarzy · 33 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.