Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Jak Niemcy pozbywają się resztki polskich udziałowców z polskich (już tylko terytorialnie) cukrowni
Związek Producentów Cukru w Polsce ocenia, że kampania cukrownicza 2016/2017 zakończyła się wielkim sukcesem. Produkcja cukru wzrosła o 44 proc. Wyprodukowano 2 mln ton cukru (wzrost o 620 tys. ton w porównaniu z sezonem 2016/2017). Zbliżająca się kampania 2017/2018 ma być według danych Związku Producentów Cukru jeszcze lepsza. Szacuje się, że powierzchnia upraw buraka cukrowego zwiększy się z 203 do 220 tys. ha., a sama produkcja cukru wzrośnie prawdopodobnie o ok. 11 proc. - do 2,2 mln ton.

W takich okolicznościach biznesowo kuszące jest posiadanie nie tylko większościowego, ale całego pakietu akcji danej spółki (z zyskami nie trzeba się z nikim dzielić). W wyniku procesów prywatyzacyjnych z lat 90-tych ubiegłego wieku niemiecki kapitał przejął kontrolę nad większością cukrowni zlokalizowanych na terytorium naszego kraju. Efekt jest taki, że Krajowa Spółka Cukrowa, tj. jedyny państwowy gracz w branży cukrowniczej, który jakimś cudem unikną prywatyzacji, musi dziś konkurować z trzema kontrolowanymi przez Niemców podmiotami: Suedzucker Polska, Nordzucker Polska i Pfeifer & Langen Polska.

Ten ostatni podmiot, zgodnie z doniesieniami Pulsu Biznesu, planuje zastosować procedurę tzw. "wyciskania", czyli pozbycia się (przymusowego wykupu) mniejszościowych udziałowców w spółce. Jednym z tych, którzy mają być poddani tej procedurze jest Tadeusz Zieliński. - "To spółka, którą przez wiele lat współtworzyłem, jako akcjonariusz przeznaczałem zyski na jej rozwój, jej akcje miały być zabezpieczeniem finansowym mojej rodziny. Nie zgadzam się z takim nierównym traktowaniem" - stwierdził dla Pulsu Biznesu Zieliński.

Słowa Zielińskiego, jako mniejszościowego udziałowca w Pfeifer & Langen Polska, mają sens szczególnie, gdy zestawimy je z świetnymi perspektywami ustabilizowanego już rynku produkcji cukru w Polsce. Jeśli Zieliński zostanie przez Niemców "wyciśnięty" z akcjonariatu, to będzie mógł się pożegnać z zyskami wypłacanymi w formie dywidendy w kolejnych latach.

niewygodne.info
 
Dodane przez prakseda dnia lipca 19 2017 14:03:32 · 9 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.