Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Totalna opozycja zaorana przez "Frankfurter Allgemeine Zeitung”
Rein­hard Mül­ler w komentarzu dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" stwierdza, że polityka dotycząca sądownictwa nie jest "w państwach UE żadną wewnętrzną sprawą". Prawdopodobnie niecelowo obala również argumenty opozycji w Polsce.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna nieustannie, w kółko (niczym Goebbels!) powtarzają, że dekomunizacyjnymi zmianami w sądownictwie PiS prowadzi Polskę na wschód, nie na zachód. Że będziemy mieć w Polsce Rosję Putina bis. Nasza "genialna" koalicja anty-PiS nie przewidziała jednak jednego...

W odpowiedzi na powyższe zarzuty politycy partii rządzącej odpowiadali, że system podobny do wprowadzanego dziś w Polsce obowiązuje m.in. w Niemczech i wielu innych krajach UE z nimi sąsiadującymi. Zatem zarzuty o łamanie europejskich standardów z miejsca stają się bezpodstawne. Jeśli za wzór uznajemy Niemców, a nasza opozycja bez wątpienia to robi. Jak na ironię, zwrócił na to uwagę... niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Mocno przychylny Angeli Merkel, a co za tym idzie - opozycji w Polsce.

Rein­hard Mül­ler uczciwie przyznał, że system wybierania sędziów, jaki proponuje PiS, a przeciw któremu niemal wybuchła w naszym kraju rewolucja, wcale nie jest tak opresyjny, a niemal identyczny panuje tuż za zachodnią granicą właśnie.

"Jest oczywiste, że partia większościowa, która doszła do władzy w demokratycznych wyborach, próbuje tę władzę utrzymać i rozbudować: chce wpływać na części państwa. Byłoby naiwnością przyjęcie, że także w innych państwach nie podejmuje się prób wywierania politycznego wpływu na sądownictwo. (...) Także tu w kraju (w Niemczech) sędziowie nie są wybierani i nie awansują tylko ze względu na swoją fachowość. Najpóźniej od pewnego poziomu rolę odgrywa polityka. Jest to demokratyczne sprzężenie zwrotne, ale może ono prowadzić też do nadużyć" - zauważa Rein­hard Mül­ler w FAZ.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeśli Komisja Europejska, opozycja w Polsce i inne antyrządowe siły wywalczą zablokowanie polskiej reformy sądownictwa, to podobną presję zaraz potem powinny wywierać na rządzie w Berlinie. Tak podpowiada logika, skoro tak autorytarny jest to system.

newsweb.pl
 
Dodane przez prakseda dnia lipca 21 2017 10:57:00 · 9 Komentarzy · 35 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.