Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
"Prezydent uległ lobby bankowemu”. Jak Duda chce pomóc frankowiczom?
Sztandarowe założenie firmowanego przez Andrzeja Dudę projektu noweli ustawy o wsparciu kredytobiorców, znajdujących się w trudnej sytuacji polega na utworzeniu Funduszu Restrukturyzacyjnego, w którym miałyby być gromadzone środki na przewalutowywanie kredytów frankowych. Fundusz będzie co kwartał zasilany składkami wpłacanymi przez banki. Przewalutowanie będzie proponowane klientom w najgorszej sytuacji finansowej. W teorii dla banków będzie to korzystne i pożądane rozwiązanie. Jak powiedział Polskiemu Radiu analityk Expandera Jarosław Sadowski, "to dlatego, że jeżeli przez 6 miesięcy banki nie wykorzystają swoich składek na pomoc dla swoich klientów, to w ramach funduszu trafią one do innych banków, które wtedy za te pieniądze będą mogły pomóc swoim klientom".

Zupełnie inne odczucia wobec projekt ma Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu".

- Chodzi o artykuły przewidujące, że banki tym więcej będą płaciły na Fundusz Restrukturyzacyjny, im więcej mają kredytów przeterminowanych powyżej 90 dni. A taki kredyt może być już wypowiedziany po 30-60 dniach. Bankom będzie więc się opłacało wypowiedzieć umowy jak najszybciej i jak największą ich ilość - tak tłumaczył PAP, dlaczego uważa, że projekt zmienia bardzo niewiele i raczej zastawia pułapki na kredytobiorców, niż pomaga wyjść na prostą. Szcześniak zwrócił także uwagę, że wyliczenia ustawy zakładają, że bank za średni kredyt będzie płacił na Fundusz Restrukturyzacyjny składkę rzędu 1800 zł.

- To nie jest kwota, która będzie zmuszać banki do restrukturyzacji kredytów "walutowych", bo mogą one oszacować, że korzystniejsze jest wypowiedzenie tej umowy - zauważył.

Przypomniał także, że prezydencki projekt w żaden sposób nie pomoże osobom, których umowy już zostały wypowiedziane, ani nie bierze pod uwagę postulatu Stowarzyszenia, które wzywało, by przedłużyć obowiązkowy okres między powstaniem zaległości a wypowiedzeniem umowy kredytowania. Taka regulacja miała wymusić na bankach szukanie rozwiązań satysfakcjonujących także kredytobiorcę.

- Prezydent znowu niestety uległ lobby bankowemu - końcowy wniosek Szcześniaka nie mógł brzmieć inaczej. Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" zapowiada własną obywatelską inicjatywę w sprawie kredytów frankowych.
 
Dodane przez prakseda dnia sierpnia 15 2017 08:02:19 · 9 Komentarzy · 54 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.