Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Gazeta Finansowa ujawniła część słynnego Aneksu do Raportu WSI! Informacje o Kulczyku są szokujące!
Jakie jednak tajemnice skrywa aneks? "Gazeta Finansowa" jako pierwsza publikuje fragment aneksu do raportu z weryfikacji WSI, który opisuje kulisy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. Jaką rolę odegrał w niej najbogatszy Polak Jan Kulczyk oraz były attaché wojskowy w Tokio płk Jan Szczęsny (obaj oficjalnie nie żyją)?

Dziwna prywatyzacja

Dziś tak naprawdę nikt nie potrafi podać racjonalnych argumentów, dlaczego doprowadzono do prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej. Dawniej wpuszczenie obcego kapitału do tej, strategicznej z punktu widzenia państwa, spółki tłumaczono jako szansa na zastrzyk gotówki do budżetu.

Zainteresowani zakupem byli Francuzi - France Telecom S.A. Jednak w transakcji nie brali udziału sami. Zamiast tego powstało konsorcjum, w skład którego weszły spółki najbogatszego Polaka Jana Kulczyka.

W prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej najważniejsze są cztery postacie. Pierwszą jest Jan Kulczyk, którego spółki weszły do konsorcjum (oficjalnie zmarł dwa lata temu w Wiedniu). Drugą jest płk Jan Szczęsny (WSI), który był wicedyrektorem Departamentu Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych w Ministerstwie Skarbu Państwa, odpowiedzialnym za kontakty z doradcami (kilka lat temu wyleciał do USA i zmarł po kilku dniach). Trzecią osobą był zdekonspirowany przez wywiad PRL (sprawa o kryptonimie SMW) agent FBI George Storożyński, zastępca Dyrektora Generalnego ING Bank N.V., oddział w Warszawie (od 1996 roku Holendrzy z ING stali się większościowym udziałowcem Banku Śląskiego - red.), który był w kontakcie z ww. płk. Szczęsnym z MSP (Storożyński w październiku 2001 roku został powołany na stanowisko Członka Zarządu TP S.A., po trzech miesiącach został odwołany, a następnie według oficjalnych informacji zmarł w 2002 roku).

Czwartą osobą, a jednocześnie ostatnim żyjącym bohaterem tamtych wydarzeń jest gen. Gromosław Czempiński (b. szef UOP). Czempiński w PRL był szefem wydziału dep. I wywiadu, którego por. Konrad D. rozpracowywał agenta FBI Storożyńskiego.

Co przeczytamy w aneksie do raportu WSI? Przeczytajcie na stronach Gazety Finansowej Link

parezja.pl
 
Dodane przez prakseda dnia wrze¶nia 10 2017 10:34:50 · 9 Komentarzy · 54 CzytaÅ„ · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
GratulujÄ™ strony i oczekujÄ™ aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.