Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Lepiej wyjść z UE niż przyjąć "uchodźców”
Pracownia Ariadna zapytała respondentów m.in. o to, czy wyobrażają sobie sytuację w której Polska musiałaby przyjąć "uchodźców" z Syrii, zapłacić karę pieniężną za ich nieprzyjęcie, lub też wystąpić z Unii Europejskiej, aby uniknąć realizacji programu relokacji imigrantów przyjętego przed dwoma laty przez Radę Unii Europejskiej. Blisko 28 proc. badanych stwierdziło, że wolałoby opuścić unijne struktury niż osiedlić w Polsce cudzoziemców z Bliskiego Wschodu, 22 proc. optuje za zapłaceniem kar pieniężnych, natomiast tylko 15 proc. respondentów chciałoby ugościć w Polsce Syryjczyków.

Niemal we wszystkich podobnych badaniach opinii publicznej większość ankietowanych sprzeciwiało się przyjęciu imigrantów, ale niezwykle ciekawie wypadają ich wyniki podzielone ze względu na preferencje partyjne. O ile fakt, iż 38 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości wolałoby wyjść z UE, zaś 36 proc. zapłacić kary pieniężne nie wydaje się być niczym zaskakującym, o tyle dużo ciekawsze wydają się być odpowiedzi zwolenników Platformy Obywatelskiej. Blisko 36 proc. z nich woli opuścić unijne struktury niż przyjąć "uchodźców", a 20 proc. optuje za zadośćuczynieniem sankcjom finansowym. Jedynie co czwarty chce za to osiedlić w Polsce imigrantów.

Wśród zwolenników Platformy dominują przeciwnicy ostrego kursu wobec UE w pozostałych sprawach, ale i tutaj zaskakujący wydaje się być odsetek wyborców partii Grzegorza Schetyny nie widzących nic złego w polityce zagranicznej rządu. 22 proc. z nich popiera działania gabinetu Beaty Szydło w sprawie unijnej procedury praworządności, natomiast 26 proc. nie obawia się izolacji Polski ze strony Francji i Niemiec, Jednocześnie jednak tylko 21 proc. wszystkich respondentów ocenia pozytywnie aktywność polskiej dyplomacji, a 45 proc. uważa, iż jej działalność nie zmierza w dobrym kierunku.

Warto przy tym zauważyć, że Polacy dalej w stosunkowo małym stopniu interesują się polityką w naszym kraju. Blisko 48 proc. ankietowanych odpowiedziało bowiem, że nawet ze słyszenia nie zna sprawy procedury monitorowania praworządności w Polsce przez Komisję Europejską.

Na podstawie: WP.pl
 
Dodane przez prakseda dnia wrze¶nia 12 2017 10:26:23 · 9 Komentarzy · 53 CzytaÅ„ · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
GratulujÄ™ strony i oczekujÄ™ aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.