Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Europoseł PO obraża ludzi bojących się cenzury internetu.
Pisałem o tym nie tak dawno, ale nie zaszkodzi powtórzyć: pojawienie się internetu spowodowało poważny wyłom w szczelnym do niedawna systemie przekazywania informacji i opinii. Okazało się bowiem, że nie tylko telewizja, radio i prasa mogą kształtować preferencje wyborcze. W tym znaczeniu internet stał się "zagrożeniem dla demokracji" w starym wydaniu. Jak ograniczyć to "zagrożenie"? Najlepiej wprowadzając w życie jakąś regulacje na poziomie ogólnoeuropejskim i pod pozorem dbania o interesy wydawców ograniczyć możliwość swobodnej wymiany informacji.

20 czerwca br. Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego, pomimo aktywnych prób zapobieżenia temu ze strony internautów, zaakceptowała projekt nowej dyrektywy o prawie autorskim. Największe kontrowersje wzbudzają art. 11 i 13 wspomnianej dyrektywy. Ten pierwszy umożliwia wprowadzenie tzw. "podatku od linków". Ten drugi obliguje on dostawców przechowujących i zapewniających publiczny dostęp do dużej liczby treści (np. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Wykop itp.) do weryfikowania, czy umieszczane tam treści nie łamią praw autorskich.

Wdrożenie kosztownego monitoringu i filtrowania wszystkiego, co jest publikowane w serwisach społecznościowych (tak, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko naruszenia praw autorskich innych podmiotów) doprowadzi w efekcie do wielkiego uszczerbku dla wolności słowa i wypowiedzi użytkowników internetu korzystających z takich platform. Ich właściciele staną się bowiem o wiele bardziej skłonni do usuwania publikowanych treści (z powodu tzw. ostrożności procesowej w kontekście naruszenia praw autorskich).

Co ciekawe - entuzjastą zmian w prawie autorskim zgodnych z duchem wspomnianej dyrektywy jest Tadeusz Zwiefka, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że Zwiefka w latach 1976-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR). W III RP związał się z PO, z której list w 2004 roku zdobył mandat europosła (jest nim nieprzerwanie do dziś).

Z uwagi na fakt, iż Zwiefka nie kryje swojej akceptacji dla proponowanych zmian, wielu internautów zaczęło go ostro krytykować. Szybko okazało się, że europoseł PO ze wspomnianą krytyką radzi sobie raczej średnio. W niedawnym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" stwierdził, że za większością internetowej krytyki pod jego adresem stoją - uwaga, uwaga - internetowe boty(!).

Ciekawe co powie poseł Zwiefka, gdy "boty", które go masowo krytykują, wyjdą na ulicę polskich miast? Że są androidami? Warto w tym kontekście wspomnieć, że w dniach 29.06 - 1.07 w całej Polsce odbędą się protesty przeciwników nowej regulacji. W źródłach poniżej można znaleźć link ze szczegółowymi informacjami w tym zakresie.

niewygodne.info
 
Dodane przez prakseda dnia czerwca 29 2018 09:31:11 · 9 Komentarzy · 87 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.