Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Niemiecka kadra potwierdza problemy z multi-kulti
Jedną z głównych przyczyn niepowodzenia kadry miały być niesnaski wewnątrz drużyny, zaś jednym z punktów zapalnych było zachowanie piłkarzy pochodzenia tureckiego, którzy kilka tygodni przed Mundialem fotografowali się z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

O problemach Niemców z multikulturowością pisze na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" publicysta Konrad Popławski. Na przykładzie niemieckiej kadry pisze on o wspomnianym zachowaniu piłkarzy tureckiego pochodzenia. Mesut Özil i Ilkay Gündogan w połowie maja spotkali się bowiem w Londynie z Erdoganem, przekazując mu w prezencie koszulkę z napisem "Dla mojego prezydenta". Nie spodobało się to niemieckim kibicom oraz legendom tamtejszej piłki, stąd spora część z nich domagała się wykluczenia obu zawodników z kadry.

Popławski przypomina, że turecki prezydent w ostatnich latach stał się w Niemczech synonimem satrapy "do którego w dodatku niemieccy politycy muszą się przymilać", ponieważ to właśnie on powstrzymuje kolejną falę imigrantów z Bliskiego Wschodu. Dodatkowo Erdogan nie waha się prowadzić swoich kampanii wyborczych właśnie w Niemczech, gdzie wbija klin pomiędzy rodowitymi Niemcami a osobami pochodzenia tureckiego.

Przypadek obu piłkarzy pokazuje przy tym, że rzekomy sukces integracji obcokrajowców ze społeczeństwem niemieckim był tylko propagandową ułudą.

Wspomniany Özil urodził się bowiem i wychował w Gelsenkirchen, ale aż do czwartego roku życia nie miał kontaktu z językiem niemieckim, stąd sam przyznaje, iż przed swoimi wypowiedziami dwa razy zastanawia się nad poprawnym ułożeniem zdania. Od tego czasu wiele zmieniło się na gorsze, ponieważ w Gelsenkirchen powstały imigracyjne getta oraz strefy do których lepiej nie wchodzić.

Największym problemem Niemców jest przy tym adaptacja imigrantów na rynku pracy. "Dzisiaj coraz częściej pojawiają się wątpliwości, czy migranci są w stanie dostosować się do niezwykle sztywnego, sformalizowanego rynku pracy, na którym panują wysokie wymagania względem pracowników" - pisze Popławski, przypominając jednocześnie statystyki mówiące o tym, iż tylko połowa z imigrantów przybyłych w ramach "polityki otwartych granic" znajdzie zatrudnienie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Na podstawie: forsal.pl.
 
Dodane przez prakseda dnia lipca 06 2018 08:05:21 · 9 Komentarzy · 82 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.