Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Spółki Skarbu Państwa łożą na polskie kluby piłkarskie grube miliony, a te przegrywają z leszczami z Armenii, Słowacji i Mołdawii
Lech Poznań, drugi najbogatszy klub piłkarski w Polsce (w 2017 roku miał 66 mln zł przychodu) w preeliminacjach do Ligi Europy przegrał z armeńskim Gandzasar 2:1. Co prawda przeszedł do kolejnej rundy eliminacji (w dwumeczu był wynik 3:2), ale tam tylko zremisował z drużyną z białoruskiego Soligorska. Drugi mecz z tą drużyną Lech rozegra w najbliższy czwartek.

Jeszcze większy blamaż zaliczył najbogatszy klub piłkarski w Polsce, czyli Legia Warszawa (w 2017 roku miała 138 mln zł przychodu). Już w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów (a są cztery) mistrz Polski przegrał ze słowackim Spartakiem Trnawa 0:2. Jutro okaże się, czy Słowacy postawią "kropkę nad i", a polska drużyna chyba pierwszy raz w historii odpadnie z eliminacji do Ligi Mistrzów na tak wczesnym etapie.

Jeżeli najbogatsze kluby piłkarskie w Polsce nie potrafią przebrnąć przez preeliminacyjne rundy europejskich pucharów i przegrywają z "leszczami" ze Słowacji czy Armenii (w ubiegłym roku Legia odpadła w eliminacjach do Ligi Europy z drużyną z Mołdawii), to zasadnym jest pytanie o sens dokładania do tego "interesu" przez spółki kontrolowane przez Skarb Państwa. Kwota 30 milionów złotych, jakie co roku ma przekazywać PKO BP oraz Lotto, mogłaby postawić na nogi nie jedną dyscyplinę sportową w naszym kraju (inną niż piłka nożna). Co równie istotne - najlepsze w naszym kraju kluby piłkarskie (które reprezentują Polskę w europejskich pucharach) na brak pieniędzy nie narzekają. Mimo to dostają regularny łomot w trakcie rund eliminacyjnych od egzotycznych drużyn, których nazwy ciężko spamiętać. Po co im zatem dodatkowe miliony złotych, które i tak nie zmienią ich dramatycznie niskiego poziomu gry, a mogłyby przydać się np. kolarzom, lekkoatletom czy łyżwiarzom szybkim?

Aby była jasność - chciałbym, tak samo jak prezes PKO BP, by polska liga była wśród 10 najsilniejszych lig w Europie. Sukcesy w sporcie, a szczególnie w piłce nożnej, są bez wątpienia elementem tzw. "soft-power" danego państwa i realnie wpływają na jego zewnętrzne postrzeganie. Niestety, obserwując dotychczasowe budżety polskich klubów piłkarskich, poziom ligowych rozgrywek oraz wyniki (a raczej ich brak) w europejskich pucharach mam poważne wątpliwości czy decyzja o przekazaniu kolejnych pieniędzy (tym razem ze strony spółek Skarbu Państwa) na rzecz drużyn, które w konfrontacji z dużo słabszymi rywalami muszą uznać ich wyższość, to aby na pewno dobra inwestycja.

Źródło: sport.pl
 
Dodane przez prakseda dnia lipca 31 2018 06:29:39 · 9 Komentarzy · 110 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.