Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
UE: Polska i Węgry sięgnęły po weto w imieniu prześladowanych chrześcijan i żydów!
Co ciekawe, z naszych informacji wynika, że gdy prowadzący obrady zasugerował, by w takim razie dopisać również muzułmanów, przedstawiciele RP wyrazili zgodę. Wówczas jednak - w odpowiedzi - zaproponowano, by... w ogóle nie wymieniać religii! Na to z kolei strona polska nie wyraziła zgody.

Chodziło im o to, by nie wymieniać chrześcijan i chrześcijaństwa. Nie mogliśmy się na to zgodzić, bo przecież to wyznawcy Chrystusa są dziś najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie - mówi nam osoba z polskiej delegacji.

Co ważne, nie tylko Polska zawetowała Konkluzję; do polskiego stanowiska przyłączyły się bowiem Węgry. Konkluzja upadła więc w wyniku sprzeciwu dwóch państw członkowskich:

To ważne, bo to pokazuje, że nie jesteśmy sami w ważnej sprawie obrony praw chrześcijan w Europie i na świecie - słyszymy.

W sierpniu, podczas głośnego przemówienia w Siedmiogrodzie, premier Węgier Viktor Orbán mówił m. in.:

Każdy kraj europejski ma prawo do obrony swojej chrześcijańskiej kultury i ma prawo odrzucić ideologię multikulturalizmu.

Europejska elita najwyraźniej jest zdenerwowana. Jest poirytowana, gdyż czekające nas europejskie wybory mogą powstrzymać projekt wielkiego przekształcenia Europy, które my krótko nazywamy "planem Sorosa".

Wielkim ich celem jest przeobrażenie Europy, przeprowadzenie jej w epokę post-chrześcijańską, w epokę post-narodową. Ten plan w europejskich wyborach może upaść, i w naszym życiowym interesie jest, by upadł.

Dlatego zbliżające się wybory mają decydujące znaczenie. Musimy w nich pokazać, że istnieje alternatywa dla liberalnej demokracji, a nazywa się ona chrześcijańską demokracją. Dlatego też elitę liberalną można zastąpić elitą chrześcijańsko-demokratyczną.


wPolityce.pl
----------------------------
Przygotowane przez Ag. Praw Podst. UE sprawozdanie nie jest tekstem prawnie wiążącym, a zatem Polskie weto ma znacznie polityczne, lecz nie blokuje żadnego procesu legislacyjnego w Unii.
"Z racji polskiego sprzeciwu dokument nie został wpisany do formalnych wniosków z posiedzenia Rady UE, lecz nadano mu status "wniosków prezydencji" popartych przez 27 krajów Unii. Podobną formułę, choć w odniesieniu do Rady Europejskiej, zastosowano w marcu 2017 r., gdy Polska zablokowała konkluzje szczytu UE w proteście wobec ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Tekst konkluzji został wówczas i tak przyjęty - tyle że z informacją, że to nieformalny dokument popierany przez pozostałe 27 krajów Unii."
 
Dodane przez prakseda dnia pa¼dziernika 12 2018 11:27:53 · 9 Komentarzy · 102 CzytaÅ„ · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
GratulujÄ™ strony i oczekujÄ™ aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.