Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Będzie podatek od Netflixa i Youtuba? Rząd Morawieckiego chce nowej daniny, aby sfinansować "Piątkę PiS"
Warto odnotować, że Komisja Europejska już w marcu 2018 roku zaproponowała opodatkowanie firm czerpiących dochody z internetu (chodziło o największych graczy na rynku). Podatki miałyby iść do budżetów krajów, gdzie ulokowani są użytkownicy usług oferowanych przez firmy. Miało się tak dziać nawet, jeśli taka firma nie posiadała w danym państwie żadnego biura.

Przeciwko pomysłowi Komisji Europejskiej były trzy państwa UE: Irlandia, Dania i Szwecja. W efekcie nic w tej sprawie nie udało się osiągnąć (w kwestiach podatkowych w UE musi być jednomyślność).

Teraz z pomysłem opodatkowania "cyfrowych gigantów" wychodzi rząd Mateusza Morawieckiego. Nie robi jednak tego z powodu nieudolności struktur unijnych. Powód jest bardziej prozaiczny - chodzi o pieniądze, które pozwolą sfinansować m.in. 500 plus na pierwsze dziecko oraz trzynastą emeryturę, czyli elementy tzw. "Piątki PiS" (czy, jak kto woli - "Piątki Kaczyńskiego").

W opublikowanym na profilu twitterowym slajdzie Kancelarii Premiera czytamy, że rządowi zależy na "sprawiedliwym opodatkowaniu zysków, jakie globalne firmy generują w Polsce oferując usługi cyfrowe takie jak reklamy online, VOD i streaming muzyki". Póki co nie ma żadnych konkretnych propozycji, jak taka danina miałaby wyglądać i kto dokładnie miałby ją płacić. Można domniemywać, że chodziłoby o właścicieli takich marek jak Google, Youtube, Facebook, Netflix czy Spotify.

Jest jedno ryzyko związane z wdrożeniem w życie "podatku cyfrowego" - otóż "cyfrowi giganci" (jak określa ich rząd) mogą przerzucić koszty takiej daniny na użytkowników korzystających z ich usług (np. poprzez wzrost wysokości abonamentów lub wprowadzenie opłat za możliwość korzystania z usługi). W takich okolicznościach za sfinansowanie "Piątki PiS" odpowiedzialni byliby zwykli internauci korzystający z popularnych serwisów społecznościowych i steamingowych.

Czas pokaże co z tego będzie. Nie wykluczam, że na slajdzie stworzonym przez Kancelarię Premiera się skończy.

niewygodne.info
Źródło: Kancelaria Premiera (Twitter.com)
 
Dodane przez prakseda dnia marca 08 2019 07:20:21 · 9 Komentarzy · 182 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.