Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Prof. Marczak: Polska dwukrotnie więcej wpłaca do unijnej kasy niż zyskuje w formie dotacji
Nie mamy tak naprawdę pewności co do programu Ursuli von der Leyen, bo nie został on przedstawiony nazbyt konkretnie - powiedział prof. Tadeusz Marczak.

- Ursula von der Leyen sama w sposób mgławicowy przedstawiła program rozmów w Warszawie. Po pierwsze, zrównoważony rozwój. Po drugie, dobrobyt. Po trzecie, bezpieczeństwo. Pod każdym z tych haseł można podsunąć dowolne treści - zwrócił uwagę politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gość Radia Maryja odniósł się również do samej kwestii wyboru Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej.

- Mamy tu do czynienia z przemożną wolą kontynuacji dotychczasowego kierunku działań władz brukselskich, za którymi stoi duet berlińsko-paryski. Z dotychczasowych wypowiedzi von der Leyen wynika, że opowiada się ona za centralizacją Europy - czymś w rodzaju Stanów Zjednoczonych Europy. To nie jest nic nowego, bowiem niemieccy politycy wysuwają czasem takie postulaty. Opowiada się też za armią europejską, której utworzenie będzie rozbiciem NATO. Są też głosy, że armia europejska znajdzie się absolutnie pod zwierzchnictwem Bundeswehry. Będziemy wtedy obserwowali niepokojące zjawiska w obszarze wspólnoty transatlantyckiej - zaznaczył prof. Marczak.

Inne z jej postulatów zagrażają istnieniu w Unii Europejskiej państw narodowych - dodał.

- Opowiada się za wspólną polityką zagraniczną Unii Europejskiej. To wyklucza prawo veta ze strony państw narodowych - to bardzo niebezpieczna kwestia. Mówi też o wspólnej polityce imigracyjnej, czyli powrót do kwot imigracyjnych narzucanych poszczególnym krajom członkowskim. Trzeba pamiętać, że te kwoty dotyczą jedynie uchodźców z krajów muzułmańskich, zatem nie liczą się np. Ukraińcy, których my przyjmujemy - powiedział politolog.

Oczekiwano przed spotkaniem z Ursulą von der Leyen, że przedmiotem rozmów może być budżet unijny - tu możemy mieć pretensję do naszych władz rządowych - zaznaczył gość "Aktualności dnia".

- Były wypowiedzi z różnych stron, że budżet - więc i dotacje - należy powiązać z kwestią uchodźców i kwestią praworządności. Trzeba powiedzieć, że można mieć pretensje do naszych władz. Znane są wyliczenia m.in. francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty, z których wynika, że Polska 2-krotnie więcej wkłada do kasy unijnej aniżeli uzyskuje w formie dotacji. Te wyliczenia są znane naszemu rządowi. Są też wyliczenia polskich autorów, które przedstawiają mniej więcej to samo - więcej wkładamy do Unii niż stamtąd otrzymujemy. Dlaczego więc pozwalamy się szantażować władzom unijnym właśnie tym rzekomym obcięciem nam dotacji? To jest niezrozumiała sprawa i trzeba apelować do rządu o jasne postawienie tej kwestii - podkreślił prof. Tadeusz Marczak.

Całość programu "Aktualności dnia" z udziałem prof. Tadeusza Marczaka można odsłuchać Link

Za: RadioMaryja.pl (27 lipca 2019)
 
Dodane przez prakseda dnia sierpnia 02 2019 08:16:16 · 9 Komentarzy · 225 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.