Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Episkopat zapyta o Telewizję Trwam
Ksiądz Józef Kloch, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, zwraca uwagę, że sprawa nieprzyznania koncesji Telewizji Trwam wymaga wyjaśnienia. Uważa, że należy bliżej przyjrzeć się tej kwestii: co mówi prawo, jakie są wymagania wobec kandydatów i dlaczego Telewizja Trwam nie otrzymała częstotliwości. - To zaskakujące, bo stacje, które otrzymały miejsce, są przeróżnymi telewizjami, więc trzeba przeanalizować, dlaczego tak się stało - ocenił rzecznik KEP.
Decyzją KRRiT, która częstotliwość przyznaje innym, o wiele mniejszym stacjom nadawczym, a odrzuca wniosek Telewizji Trwam, jest oburzony ks. bp Grzegorz Polak, sekretarz generalny KEP. Uważa on, że zarówno problem cyfryzacji, jak i przyznawania koncesji związanych z cyfryzacją, nie tylko Telewizji Trwam i Radiu Maryja, powinien być jednym z przedmiotów refleksji biskupów. - Na Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu KEP powinna zostać przeprowadzona i kompleksowo ujęta analiza samego problemu, później przedstawimy ją księżom biskupom, czy to na Radzie Stałej, czy na Konferencji, jak ks. abp Sławoj Leszek Głódź zadecyduje - mówi "Naszemu Dziennikowi" sekretarz KEP. Uważa, że jest to poważny problem, nad którym trzeba się zastanowić, by rozgłośnie katolickie były traktowane na równi z innymi. Zaznacza, że nie chodzi o przywileje dla katolickich mediów, lecz o przyznawanie równych praw mediom w ogóle. Zauważa, iż dyskusja o tym problemie jest ważnym krokiem, który trzeba podjąć w obliczu restrukturyzacji, czyli przechodzenia na platformy cyfrowe. Dodał, że liczy na to, iż przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zostaną dostrzeżone wszystkie środowiska i zostanie im umożliwione włączenie się w platformę cyfrową.
Swojego zaniepokojenia decyzją KRRiT dotyczącą Telewizji Trwam nie kryją również inni polscy biskupi. Jest nią zaskoczony ks. bp Edward Frankowski. - Decyzję KRRiT przyjmujemy z wielkim bólem i wstydem, gdyż dyskryminuje ona katolickie media. Jednocześnie apelujemy do Krajowej Rady (której siedziba znajduje się w budynkach należących do Episkopatu Polski), aby pozytywnie ustosunkowała się do próśb tysięcy Polaków i przyznała Telewizji Trwam miejsce na multipleksie - stwierdza w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej.
Zaznacza, że uroczystość Objawienia Pańskiego uświadomiła nam, jak bardzo gorąco powinniśmy dziękować Bogu za media katolickie. Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, dyrektorowi Radia Maryja, oraz wszystkim pracownikom Radia Maryja i Telewizji Trwam zaś za to, że tak starannie i z całą mocą głoszą Objawienie Boże.
Dodaje, iż Polacy na całym świecie noszą wielką wdzięczność w sercach za to, że dzięki tym mediom mogą pogłębiać swoją wiarę. Ksiądz biskup zachęca do włączenia się w zbieranie podpisów pod prośbą do KRRiT. - Rozmawiałem z ludźmi i wszyscy mówią zgodnie, że są przerażeni obojętnością i złą wolą członków KRRiT, która powinna zabiegać o to, aby ta Telewizja mogła nadawać. Jej znaczenie jest ogromne. W Radiu Maryja i Telewizji Trwam wielu ludzi pokłada ogromną nadzieję. Nie wyobrażają sobie życia bez tych mediów. Nieprzyznanie miejsca Telewizji Trwam na multipleksie byłoby katastrofą, niesprawiedliwością i klęską dla katolików w Polsce - dodaje ks. bp Frankowski.
Rozczarowanie postanowieniem KRRiT wyraził również ks. bp Stanisław Napierała. Podczas comiesięcznego spotkania w sanktuarium kaliskim apelował do tej instytucji o przyznanie Telewizji Trwam należnych jej praw: - Szanowny panie przewodniczący KRRiT, rado, wszyscy jej członkowie (...), wołam razem ze wszystkimi tu zgromadzonymi, dajcie miejsce Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Na multipleksie musi się znaleźć miejsce.
Ordynariusz kaliski pytał z wyrzutem, czy może komuś zależy na tym, by wartości, takie jak obrona sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety, obrona człowieka, jego życia, przekazywane przez tę Telewizję nie docierały do ludzi.
Również sam twórca Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk stwierdza, że zabranie koncesji oznaczałoby wykluczenie tego medium z życia. Nie kryje zdziwienia, iż tę decyzję podejmuje zaledwie pięć osób, bo właśnie tylu członków liczy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że do dzisiaj nie ma żadnej odpowiedzi na złożone 23 sierpnia 2011 r. odwołanie.

Małgorzata Pabis
 
Dodane przez prakseda dnia stycznia 07 2012 19:43:29 · 9 Komentarzy · 166 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.