O problemie pisze witryna informacyjna UE euractiv.com. Co czytamy w raporcie?
Kiedy pod uwagę weźmie się kryteria ILUC (pośredniej zmiany sposobu użytkowania gruntów), okazuje się że emisje gazów cieplarnianych z biopaliw, takich jak olej palmowy i sojowy oraz rzepakowy, są wyższe niż z paliw kopalnych.
- Myślę, że badania wyraźnie wskazują, że z powodu wylesiania w obszarach Azji Południowo-Wschodniej związanego z uprawą roślin na produkcję biopaliw dochodzi do negatywnego wpływu na klimat - mówi Robbie Blake z organizacji Friends of the Earth.
Co ciekawe do raportu nie odniosła się jeszcze KE tłumacząc, że jeszcze nie przegłosowała wniosków.
Biopaliwa budzą wiele kontrowersji. Z jednej strony zmniejszają zapotrzebowanie na energię z paliw kopalnych, z drugiej powodują wzrost kosztów żywności i negatywny wpływ na środowisko (potrzeba upraw).
Unia Europejska w zeszłym roku opublikował cele, które chce osiągnąć w zakresie odnawialnych źródeł energii do roku 2020. Udział biopaliw w całkowitym zużyciu paliwa ma wzrosnąć do 10 procent. Wykorzystanie biopaliw w UE stale rośnie, większość państw członkowskich jest w połowie drogi do celów realizacji na rok 2020.
Dodane przez prakseda
dnia stycznia 31 2012 14:51:38 ·
9 Komentarzy ·
348 Czytań ·
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.
Brak ocen.
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Louisroano 14/10/2017 22:25 Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie LLK 11/02/2011 10:06 Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji.
Pozdrawiam LLK