Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Duński minister o polskim stanowisku dot. CO2
Polska po raz drugi zawetowała w piątek unijne plany, by do 2030 r. UE zredukowała emisje CO2 o 40 proc., a do 2040 r. - o 60 proc. w porównaniu z 1990 r. Duńska prezydencja podkreślała, że 26 krajów poparło jej propozycję kompromisu, a duńska komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard zapowiedziała dalsze prace na rzecz tzw. kroków milowych, pomimo sprzeciwu Polski. "Będziemy robić swoje (...); jeden kraj nie może blokować 26 krajów" - mówiła, co zostało odebrane jako zapowiedź ominięcia Polski w klimatycznych decyzjach.

"Jako prezydencja chcielibyśmy zjednoczyć Europę i dlatego nie mam sekretnego planu, by ominąć Polskę, ale jestem mocno nieusatysfakcjonowany, że wydaje się tak trudne wynegocjowanie czegoś, co nie jest prawnie wiążące, co jest w interesie całej UE" - zapewnił w imieniu duńskiej prezydencji Lidegaard.

"Jeśli nie będziemy inwestować w efektywność energetyczną, w różnorodność źródeł energii, wtedy będziemy, w tym także Polska, bardzo zależni od jeszcze droższego importu energii. Jest to więc pytanie o bezpieczeństwo dostaw energii do Europy" - argumentował. "Dla mnie bezpieczne dostawy energii są jedną z podstaw współpracy UE i nie chcę omijać krajów, ale przekonać je. Wciąż mam nadzieję, że uda się nam przekonać naszych polskich kolegów (...), że to nie jest przeciwko ich interesom" - dodał.

Zdaniem ministra pochodzącego z kraju stawianego za wzór klimatycznych osiągnięć, jeśli UE przestanie wysyłać sygnały rynkom, że chce iść dalej w kierunku bardziej efektywnego wykorzystania energii i zróżnicowanych jej źródeł, "trudno będzie dostarczać pewną i tanią energię Europejczykom, w tym także Polakom".

"Dyskutujemy teraz nad tym, na co zgodziło się 26 państw, czyli o tym, czy chcemy mieć jakieś wyznaczniki redukcji CO2 po 2020 r. Prywatny sektor, przedsiębiorstwa i sektor technologii chciałyby bardzo wiedzieć, w jakim kierunku idzie UE po 2020" - powiedział Lidegaard. Podkreślił, że zaskoczyło go, że Polska zawetowała tzw. kroki milowe na drodze do redukcji emisji CO2 w UE o 80 proc. do 2050 r., ponieważ są to niewiążące wskazania.
 
Dodane przez prakseda dnia marca 14 2012 15:49:15 · 9 Komentarzy · 327 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.