Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Francja niechętna, by oddać suwerenność budżetową
Jak podkreślił na konferencji prasowej w Luksemburgu Cazeneuve, "rola Komisji Europejskiej w zarządzaniu budżetowym już została bardzo wzmocniona" w niedawno przyjętych ustawach, w tym w tzw. sześciopaku, o zwiększeniu dyscypliny fiskalnej i "nie ma potrzeby, by rezygnować z suwerenności parlamentu" w kwestiach budżetu.

Zastrzegł jednak, że stanowisko Francji może ewoluować. "Poziom ewolucji tego, co możemy zaakceptować, będzie zależne od tego, co zaakceptują nasi partnerzy" - powiedział. To aluzja do Niemiec, które nie chcą jak dotychczas zgodzić się na ograniczone choćby uwspólnotowienie długu państw euro, o co apeluje Francja, widząc w tym najszybszy środek w walce z kryzysem zadłużenia.

Na uwspólnotowienie długu państw euro nie zgadzają się Niemcy (wspierane m.in. przez Finlandię i Holandię), które cieszą się obecnie najwyższą oceną wiarygodności kredytowej i w związku z tym ponoszą najniższe koszty obsługi swego długu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel wielokrotnie wskazywała, że najpierw trzeba stworzyć w UE prawdziwą "unię polityczną" i fiskalną, co oznacza zgodę państw na transfer suwerenności do UE, by zapewnić dyscyplinę finansów publicznych i kontrolę narodowych polityk budżetowych.

"Unia polityczna nie może być warunkiem wstępnym dla pilnych środków antykryzysowych" - powiedział Cazeneuve. Bo wtedy, dodał, jest ryzyko, że "nie będzie ani unii politycznej ani tych środków". Już kilka dni temu prezydent Francji Francois Hollande użył podobnego określenia; na konferencji prasowej w Rzymie po spotkaniu liderów czterech największych państw eurolandu, w tym Merkel, powiedział, że Francja nie zgodzi się na unię polityczną "bez solidarności".

Wzmocnienie kontroli nad budżetami narodowymi państw euro to obok unii bankowej jeden z kluczowych elementów raportu na temat wzmocnienia unii gospodarczej i walutowej, jaki przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy przygotował na najbliższy, czwartkowo-piątkowy, szczyt przywódców UE w Brukseli.
 
Dodane przez prakseda dnia czerwca 27 2012 11:09:50 · 9 Komentarzy · 318 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.