Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Rozmowy ostatniej szansy
Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk zaprosił do debaty na temat przyszłości branży stoczniowej pomorskich parlamentarzystów, przedstawicieli branży stoczniowej z Gdańskiej Stoczni Remontowej, Remontowa Shipbuilding, Crist SA, Nauta, ISD Polska (Stocznia Gdańsk) i z Agencji Rozwoju Przemysłu. Uczestnikiem spotkania był Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ "S" oraz związkowcy Mirosław Piórek, przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Okrętowego NSZZ "S" i Krzysztof Żmuda, sekretarz Rady Sekcji Krajowej Przemysłu Okrętowego. Zdaniem Dośli najpierw należy ustalić o jakim modelu przemysłu mamy dyskutować? Czy o zatrudnieniu na umowy śmieciowe i kontrakty z jednoosobowymi podmiotami, czy na umowach o pracę, jak ma to miejsce w Gdańskiej Stoczni Remontowej i Remontowej Shipbuilding SA?

Minister Karpiński miał też okazję wysłuchać stoczniowych racji i zamienić słowo z Konstantym Litwinowem, prezesem ISD Polska. ARP pertraktuje o stoczni z ukraińskimi partnerami o dokapitalizowanie zakładu. Litwinow i prezes ARP Wojciech Dąbrowski zapewnili o dokapitalizowaniu Stoczni Gdańsk. Proporcjonalne dokapitalizowanie oznaczałoby, że na każdy 1 mln zł wyłożony przez ARP ukraińscy inwestorzy musieliby wyłożyć 3 mln zł. Do rozstrzygnięcia jest jak to zostanie przeprowadzone by nie narazić się na zarzut o pomocy publicznej? Największy potencjał ma sektor produkcji jednostek branży wydobywczej np. platform wiertniczych.

Oczywiście, z całym szacunkiem dla marszałka Struka, który wykazał się inicjatywą organizując spotkanie, stocznie to kwestia polityki. W założeniu spotkanie miało posłużyć publicznemu usprawiedliwieniu likwidacji Stoczni Gdańsk, ale okazało się, że właściciele stoczni mają konkretne plany i intryga spaliła na panewce - mówi przysłuchujący się spotkaniu Krzysztof Żmuda.

Tymczasem zakładowa "S" od 10 maja weszła w spór zbiorowy z zarządem spółki. Ukraiński inwestor z opóźnieniem przekazał pieniądze na wypłaty dla pracowników, a krakowska spółka Biprostal złożyła w gdańskim sądzie wniosek o upadłość Stoczni Gdańsk SA.

Z uwagą przyglądamy się sytuacji zakładu. Jedno jest pewne syndyk jest najgorszym rozwiązaniem i najgorszym zarządzającym majątkiem - uważa Roman Gałęzewski, przewodniczący stoczniowej "S".

Właścicielem stoczni są: ukraiński koncern Indiustrialnyj Sojuz Donbasa ISD (poprzez należący do ukraińskich biznesmenów Gdańsk Shipyard Group) 75 proc. udziałów i Skarb Państwa poprzez ARP - 25 proc. akcji

Wokół stoczni prowadzone są niejasne gry - ostrzegają związkowcy.

Gdańska "Solidarność" domaga się więc od rządu, agencji państwowych, specjalnych stref ekonomicznych wsparcia dla tworzenia dobrych i stabilnych miejsc pracy, a nie budowania nieuczciwej konkurencji przez podmioty stosujące np. umowy śmieciowe.
 
Dodane przez prakseda dnia czerwca 27 2013 08:38:12 · 9 Komentarzy · 281 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.