Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Odmówiła Komorowskiemu. “Jest politycznym patronem postkomunistycznych służb”
Była działaczka "Solidarności", w liście opublikowanym przez portal wpolityce.pl, napisała: "Nie ukrywam, że otrzymanie tego Krzyża byłoby dla mnie wielkim honorem już choćby dlatego, że inicjatorem tego Państwowego Odznaczenia, które miało honorować antykomunistycznych opozycjonistów - był Prezydent RP prof. Lech Kaczyński. Z przykrością Pana informuję, że nie mogę przyjąć tego Krzyża Wolności i Solidarności z rąk obecnego Prezydenta RP p. Bronisława Komorowskiego - już raz popełniłam podobny błąd. Pan Prezydent, powołujący się na swoją solidarnościową przeszłość, zaprosił na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, twórcę stanu wojennego w 1981 r. w Polsce, Wojciecha Jaruzelskiego; jako jedyny z partii PO głosował przeciwko likwidacji WSI - służb podporządkowanych sowieckiemu KGB; otacza się takimi "doradcami" jak panowie Koziej i Nałęcz, a jego atak na Pana Antoniego Macierewicza wskazuje, w mojej opinii, że jest politycznym patronem postkomunistycznych służb. To wszystko nie mieści się w wyznawanych przeze mnie wartościach. W tej sytuacji ODMAWIAM przyjęcia tego, tak dla mnie wartościowego, KRZYŻA.

Korzystając z Pana obecności w Melbourne PROSZĘ o przyspieszenie odtajnienia dokumentu wytworzonego przez Biuro Studiów SB MSW Wydz I w lipcu 1986 r. pod nazwą INFORMACJA dot. Organizacji i Biur Postsolidarnościowych Zagranicą (...) Jestem tym dokumentem bardzo zainteresowana ponieważ w teczce pt. Krystyna MISIAK WP-2704 sygn. IPNGd003/166, którą otrzymałam we wrześniu 2004 r,. było kilka zaledwie kart i dotyczyły one mojej działalności tylko na terenie Polski do czasu stanu wojennego i NIE uwzględniały mojej aktywności na Zachodzie. Te informacje, wskazujące na zainteresowanie moją osobą przez służby PRL nawet w Australii, zawarte są w tym właśnie dokumencie o którego ODTAJNIENIE bardzo proszę" - podkreśla Ruchniewicz-Misiak.

Biogram Krystyny Ruchniewicz-Misiak zamieszczony jest Encyklopedii Solidarności. Czytamy w nim, że zaangażowana w działalność na rzecz "Solidarności" była ona od września 1980, jako członek Komitetu Założycielskiego Nauczycieli i Pracowników Oświaty i Wychowania przy MKZ Gdańsk. W XI 1980 członek KS podczas strajku pracowników oświaty i wychowania w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku; od jesieni 1980 wiceprzewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania "S", uczestniczka negocjacji Krajowej Sekcji z przedstawicielami Ministerstwa Oświaty i Wychowania. W VII 1981 delegat na I WZD Regionu Gdańskiego, przewodnicząca Regionalnej Komisji Rewizyjnej, IX/X 1981 delegat na I KZD, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej. 13 XII 1981 przebywała z delegacją "S" we Francji, pozostała na emigracji. II 1982 - III 1983 działaczka Światowej Konfederacji Pracy w Brukseli, od 1 VII 1982 pracowniczka Biura Koordynacyjnego "S" w Brukseli, odpowiedzialna za sprawy finansowe. Wyjechała do Australii, mieszka obecnie w Bellevue Heights.

Przed Krystyną Ruchniewicz-Misiak były inne osoby, które nie chciały być uhonorowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego:

W marciu 2011 r. Mirosław Mateusz Wyrwich oraz Joanna Łukasiewicz-Wyrwich, dziennikarze zasłużeni dla obrony wolności słowa w Polsce, uznali, że nie mogą przyjąć Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski od osoby, która nie znalazła miejsca na Krzyż przed pałacem prezydenckim.

W czerwcu 2013 Wiesław Rachwał, były działacz Solidarności w czasach PRL-u, a także Ruchu Wolnych Demokratów, nie przyjął od prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyża Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. - To jest moralny sprzeciw. To nie jest sprzeciw przeciwko komukolwiek lub opowiedzenie się za kimkolwiek. Wynika to z mojego nakazu sumienia. Rzeczywistość, która funkcjonuje, odbiega od tego w jakim celu ten order miał być przeznaczony. Jeżeli w samej nazwie jest Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski, podkreślam nazwę "Odrodzenia Polski", to gdzież to odrodzenie Polski zrealizowane zostało w ostatnich ponad 20 latach - stwierdził Wiesław Rachwał.

W październiku 2013 r. Tytus Czartoryski, działacz NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych na Dolnym Śląsku, internowany w stanie wojennym odmówił przyjęcia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski z rąk Bronisława Komorowskiego. - Pana decyzje a następnie bierność, doprowadziły do bezkarnego publicznego bezczeszczenia krzyża jakiego nie było dotąd w historii Polski. Zbył Pan w ten sposób prawo do nadania mi odznaczenia, które nosi zaszczytne imię krzyża - napisał prezydentowi Czartoryski.

Przypomnijmy, że wcześniej przyjęcia Krzyża od Bronisława Komorowskiego odmówili także byli działacze Solidarności, Czesław Nowak, Alojzy Szablewski, Stanisław Fudakowski, Józef Raszewski, Joanna Radecka oraz b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski.
 
Dodane przez prakseda dnia lutego 14 2014 18:09:13 · 9 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.