Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 970
Najnowszy Użytkownik: lublin
Rafineria Teściowa SA
Arkadiusz Krężel kierował przez długie lata państwową Agencją Rozwoju Przemysłu, prawie od zarania III RP czyli od 1992 roku. Dopiero rządy PiS odessały pana Krężla od stołka, w 2006 roku. Ale pan Krężel w pośredniaku nie wylądował, płynnie przeszedł do rad nadzorczych Boryszewa i Impexmetalu pana Karkosika.

W 2011 rok pan Krężel został wice-prezesem kanadyjskiej spółki Hudson Oil, która kupiła słynną rafinerię Glimar, otoczoną oparami rożnych afer. Hudson kupił Glimar od Drogbudu, który kupił ją wcześniej za 1 milion PLN od LOTOSu.

Właścicielem Hudson Oil okazał się być pan Wojciech Janowski, gentleman rezydujący w Monako, od 2007 roku konsul honorowy RP w Monako.

Życiorys pana Janowskiego jest białą księgą, ponieważ okazuje się, że wbrew podawanym przez lata informacjom wcale nie studiował on w Cambridge ani nie był dyrektorem w kasynach spółki SBM Monako. Jedno jest pewne: pan Janowski jest w przedziale wiekowym generacji najsłynniejszych polskich wizjonerów (Jan Kulczyk, śp. Jan Wejchert czy też Marian Zacharski) i wcale nie zdziwimy się jeżeli okaże się, że pan Janowski wyjechał z PRL w drugiej połowie lat 70-tych, tak jak inni wielcy Polacy.

Nazwisko pana Janowskiego pojawiało się w strukturach opanowanych przez SLD (Samorządna Polska), w aferach nadzorowanych przez SLD (CERPO) oraz w projektach związanych z panem Piotrem Bykowskim.

Przez ostatnie 30 lat pan Janowski był konkubentem pani Pastor, która jest córką miliarderki Helene Pastor, której rodzina posiada ogromną fortunę w nieruchomościach w Monako (20 tysięcy mieszkań). Mama Pastor wypłacała swojej córce miesięczne kieszonkowe w wysokości 500 tysięcy Euro, z którego żył także Wojciech Janowski.

Ale to było chyba za mało dla ambitnego konsula RP i właściciela Gilmaru, skoro pan Janowski zlecił zamordowanie swojej bogatej teściowej. Kontrakt wykonali dwaj Somalijczycy w dniu 6 maja. W tym samym dniu pan Janowski inaugurował uroczyście w Monako Polską Izbę Handlowo Przemysłową.

Niestety, strony internetowe Polskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Monako i Konsulatu Honorowego RP w Monako już nie działają, a sam pan Janowski siedzi jak wiemy w więzieniu.

Śledczy stwierdzili w międzyczasie, że pan Janowski wydał w ostatnim roku 8,4 miliona Euro i zachodzą w głowę gdzie mogła popłynąć ta kasa. Raczej nie w rafinerię Glimar, która jak stała bezczynnie tak stoi. Czy pan Janowski zaangażował się w nowe ambitne projekty w Polsce, by żyło się lepiej?

Mamy pecha z tymi honorowymi konsulami RP w Monako, poprzednim konsulem był pan Wojciech Fibak, który musiał szybko opuścić teren w 1998 roku po wybuchu brzydkiej afery związanej z prostytucją i stręczycielstwem.

Stanislas Balcerac
------------------------------------------------
- Jak to mawiali filozofowie: "nicość nad nicościami", co w polskim tłumaczeniu daje: "ch.j, dupa i kamieni kupa".
Link
Link
 
Dodane przez prakseda dnia lipca 01 2014 09:10:27 · 9 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Louisroano
14/10/2017 22:25
Czesc wszystkim mam na imie Kacper 21 lat i jestem z Kolobrzegu. Na serwerze wisze od czasow tak zamieszchlych ze co tu gadac. Jestem milosnikiem cs 1. 6, cs jego, imetina, lola. Zajmuje sie budowanie
LLK
11/02/2011 10:06
Gratuluję strony i oczekuję aktualizacji. Pozdrawiam LLK
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.